Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


PRODÁNO - prodej bytu 4+1 s lodžií v Brně na Vinohradech

 ideální místo pro rodinné bydlení 

Popis nemovitosti

Pokud jste velká rodina, máte rádi městský život a zároveň jste milovníci přírody, tak na Vinohradech by se vám mohlo líbit. 
 
V kompletně zrevitalizovaném bytovém domě vám nabízím prostorný a perfektně dispozičně řešený byt o celkové užitné ploše 87 m2. Nachází se v nejvyšším, tedy v 7. patře, takže dupat nad hlavou vám nikdo nebude. A naprostý klid zaručuje i to, že strojovna výtahu je umístěná v přízemí domu.
 
Pokoje jsou orientovány na sever a jsou vybavené skvěle promyšleným nábytkem na míru se spoustou úložného prostoru. Mají nové podlahy, omítky a částečně novou elektřinu. 
 
Naproti je velký prosluněný obývací pokoj s velkou zasklenou lodžií s posezením a kuchyně.
 
Do kuchyně vejdeme jednak z obýváku, tak i přes chodbu. A ta je tak velká, že si původní malou koupelnu můžete zvětšit podle potřeb vaší rodiny, viz přiložený půdorys. Ale podmínka to rozhodně není, protože byt je v takové kondici, že se můžete ihned nastěhovat. 
 
Pálavské náměstí, které je doslova pár kroků od domu, vám nabízí snad úplně vše, co k životu potřebujete. Přibližte si mapu níže a přesvědčte se.
 
Poblíž základní a mateřské školy se rozprostírá lesopark Akátky. Využití tady najdete nejen vy, ale i vaše děti.
 
Ideální místo pro rodinné bydlení.

Videoprohlídka

Půdorysy a plochy jednotlivých místností

Celková užitná plocha bytu = 87 m2
Čistá podlahová plocha bytu = 81,3 m2 
Balkon = 4,77 m2
Sklep = 1 m2

Předsíň/vstupní hala = 13,41 m2
Obývací pokoj = 20,3 m2
Kuchyně = 11,64 m2
Pokoj = 12,02 m2
Pokoj = 8,01 m2
Pokoj = 12,14 m2
Koupelna = 2,8 m2
WC = 0,96 m2
 
* plochy místností jsou pouze orientační
 
 

3D půdorys a 2D půdorys s nábytkem

      
 
 
 
 

3D půdorys a 2D půdorys bez nábytku

      
 
 
 
Využít můžete společnou kolárnu, která je v domě 2x. Dále je k dispozici sušárna a kočárkárna. 

Náklady na bydlení

Náklady na bydlení jsou počítány pro čtyřčlenou rodinu.
 
Vytápění, spotřeba vody, spol. prostory, fond oprav, úvěr =  5282 Kč/měs., viz aktuální Předpis měsíční úhrady za užívání bytu 
 
Elektřina = 1470 Kč/měs.
 
 
evidencni_list
 

Potvrzení o bezdlužnosti

Níže přikládám potvrzení o bezdlužnosti vůči správci bytového domu, kterou zajišťuje MÍR, stavební a bytové družstvo v Brně. Více informací a kontakty na správce najdete ZDE.

 

 

Stav bytu a bytového domu, energetická náročnost budovy

Byt je po částečné rekonstrukci. V pokojích jsou položeny nové vinylové podlahy, omítky a částečně nová elektroinstalace. Lodžie je zasklená, což s sebou nese několik výhod: omezení prašnosti, zvýšení bezpečnosti (zasklená lodžie přece jen představuje větší překážku než otevřený balkón), ochrana před hmyzem a ptactvem a hlavně uspoříte energii na vytápění. Také se nabízí využití lodžie jako zimní zahrady.
 
 
Bytový dům byl v minulých letech kompletně revitalizován. Jsou vyměněna původní okna za plastová, zateplení fasády, nové lodžie, výměna stoupaček. Vchodové dveře jsou opatřeny bezpečnostními zámky a kamerami. 
 
V řešení je možnost instalace fotovoltaické elektrárny (FVE) na střechu bytového domu a tím by došlo ke snížení nákladů domácností.
 
 
Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB),
respektive energetická náročnost budovy je ve třídě C -ÚSPORNÁ.
 
 

Tento byt jsme umístili do nabídky za cenu

PRODÁNO

 

Vinohrady - nejmladší brněnské panelové sídliště

Městská část Vinohrady se nad městem Brnem a brněnskou kotlinou vypíná na jejím  východním okraji. 

Jedná se o nejmladší brněnské panelové sídliště, kdy jeho výstavba započala počátkem 80. let min. století. A při výstavbě se myslelo snad úplně na vše, co k životu potřebujete. V nejbližším okolí je několik škol a školek, obchody, restaurace, kavárny, lékárny, pošta a nechybí ani les - lesopark Akátky. 

A díky velkému počtu dětských hřišť a sportovišť je to místo jak stvořené pro rodinu s dětmi.

    

 

Proč sídliště obdrželo název Vinohrady se dnes můžeme již pouze dohadovat. Jisté však je, že pojmenování bylo nejen šťastné, ale nepostrádalo též logickou vazbu na historickou skutečnost, že v této lokalitě kdysi vinice skutečně stály. Svědčí o tom například vinohradské tratě zvané dodnes V hlavách či Vinohrady nebo pojmenování ulice Viniční (dříve pod Vinohrady). Konečně – vinná réva se na vinohradských svazích , byť v menší míře, pěstuje dodnes a to ve svahu pod lomem Hády a o vinohrad pečuje spolek Vinohradský hrozen. A že se ulice na Vinohradech nazývají po nejvýznamnějších vinařských obcích jižní Moravy jste si určitě všimli. 

 

Poděkování

Děkuji majitelům paní Lence a panu Karlovi, že se na mě s prodejem bytu obrátili, za jejich důvěru a perfektní spolupráci.

Tomášovi za fotky a zpracování videoprohlídky, Davidovi za profesionálně cílenou propagaci na sociálních sítích a parťákovi Zdeňkovi za celkovou pomoc s prezentací a celým procesem prodeje. 

Kontakt

Ing. Tomáš Nechvátal
CN reality
Křenová 409/52, 602 00, Brno-střed
 
mobil: 737 537 376
email: nechvatal@cnreality.cz
web: www.TomasNechvatal.cz
 

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF