Články

Daň z nabytí nemovitých věcí zrušena - přehledně, co vše se mění

O projednávání zrušení daně z nabytí nemovitých věcí ve výši 4% z celkové kupní ceny slyšíme už od konce března, kdy to do médií prohlásila ministryně financí.

Poslanci 15.9.2020 definitivně potvrdili zrušení daně a 18.9.2020 zákon podepsal prezident ČR. Co vše se mění a koho se to týká?

Celý článek

Přechod dluhů vůči správci na nového majitele

Novela NOZ účinná od 1.7.2020 mimo jiné jasně říká, že při převodu vlastnického práva k bytové jednotce přechází dluhy spolu s bytovou jednotkou na nového majitele. A to za podmínky, že..

Celý článek

Jak (ne)spolupracují realitní makléři?

Slyšeli jste pojem spolupráce realitních makléřů? Co to vlastně znamená a proč byste se měli svého makléře zeptat, jestli spolupracuje s ostatními makléři?

Celý článek

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY (PENB) – ZMĚNY 2020

Průkaz energetické náročnosti budovy, tzv. PENB, je nutné mít vyhotoven při prodeji nebo pronájmu rodinného domu, bytu atp. Někdy je milně uváděno, že jej můžete nahradit vyúčtováním energií za..

Celý článek

Zrušení předkupního práva 1.7.2020

Koho se týká zrušení předkupního práva, které vejde v účinnost 1. července 2020? 

Celý článek

Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

Asi jste v médiích zaregistrovali, že ministryně financí Alena Schillerová koncem března 2020 prohlásila, že navrhne zrušení daně z nabytí nemovitosti. „Dobrá zpráva“, řekl jsem si. Nicméně neřekla od kdy a za jakých podmínek. Pojďme se podívat, co nás tedy čeká..?

Celý článek

Jak jsem pomohl majiteli prodat jeho dům o 1 milión Kč více?

Zajímá vás, jak se mi podařilo prodat majiteli jeho dům o 1 milion Kč více? Jak jsem k celému prodeji přistoupil, koho jsem oslovil, jak jsem o tomto konkrétním prodeji přemýšlel a komu jsme dům nakonec prodali? Čtěte a dozvíte se celý příběh..

Celý článek

Úschova kupní ceny

Prodej nemovitostí se zpravidla skládá ze 2 fází. První fáze je o přípravě nemovitosti na prodej, správném určení prodejní ceny a hlavně musíme najít kupce.
2. fáze je o bezproblémovém převedení nemovitosti na nového vlastníka, přepisu energií, daňových přiznání atd.
A dnes se budu zabývat druhou fází, tj. bezpečném převodu nemovitosti na...

Celý článek

Pozor, nezapomněli jste na daň z nemovitých věcí?

Je půlka ledna roku 2020 a je na čase si připomenout, že ti, kteří minulý rok koupili nemovitost, musí na finanční úřad a do konce ledna podat daňové přiznání k této dani, běžně označované jako daň z nemovitostí (starší název). Lhůta pro podání daňového přiznání je...

Celý článek

Realitní zákon - regulace, která zkvalitní realitní služby v ČR..?

Zákon o realitním zprostředkování, tzv. realitní zákon je hojně diskutovaným tématem na realitním trhu již několik let. Proč tomu tak je? Česká republika je jedna z mála zemí, kde realitního zprostředkovatele, realitního makléře může dělat kdokoli, kdo..

Celý článek