Články

Pronájem bytu – jak vybrat dobrého nájemníka?

Při pronájmu bytu ve větších městech dnes není problém nájemníky sehnat. Ale pozor, s pronajímáním bytů, respektive s nájemníky můžete mít problém, když výběr podceníte a nájemníky si důkladně neprověříte.
Před tím, než se rozhodnete svůj byt pronajmout, tak je důležité si ujasnit, komu a na jak dlouho byt pronajmete.

 

Celý článek

Průměrný realitní makléř vs. profesionál?

Rozhodli jste se prodat nemovitost a přemýšlíte, že si najdete schopného realitního makléře? Ale jak ho poznáte? Záleží na tom, jestli pracuje v největší realitní kanceláři v ČR? Nebo jestli jeho realitní kancelář prodává nejvíc realit na světě?

Celý článek

Na co si dát pozor při koupi stavebního pozemku?

Kupujete pozemek, kde si chcete postavit rodinný dům? Není stavební pozemek jako stavební pozemek. Než se rozhodnete pro koupi pozemku, měli byste si o něm zjistit vše podstatné, aby se Vám stavba domu neprodražila nebo abyste nekoupili pozemek, na kterém si nepostavíte takový dům, jaký jste si vysnili. Na co si tedy dát pozor?

Celý článek

Jak na hypotéku?

Bydlíte v nájmu nebo u rodičů a rozhodli jste se koupit si vlastní bydlení, byt, dům nebo stavební pozemek a říkáte si, že s hypotékou nebude problém, protože stabilně vyděláváte?

Celý článek

Jaký je význam předávacího protokolu

Leckdo by si pomyslel, že si prostě kupující a prodávající, nebo majitel a nájemník, podepíšou mezi sebou smlouvy, předají si klíče a mise je splněna. Důležité je však nezapomenout si nemovitosti řádně převzít a předat. Protože co je psáno, to je dáno.

Celý článek

Kupujete byt? 6 tipů, na co si dát pozor!

Vybíráte byt, chystáte se na prohlídku a dokola si opakujete v hlavě, na co všechno si musíte vzpomenout, na co se zeptat, co si ověřit? Přinášíme pár tipů, které vám pomohou.

Celý článek

Výhradní prodej. Ano nebo ne?

Chystáte se prodat svou nemovitost a řešíte způsob, jakým prodat nejlépe. Sám a ušetřit peníze za provizi? Neexklusivně, v inzerci to bude mít 5 realitních kanceláří a nebo tzv. „výhradně“ a vsadit na jednoho koně?

Celý článek

Osobní zkušenost s finančním úřadem

V minulém článku jsem upozorňoval na blížící se konec lhůty pro podání daně z nemovitých věcí. Běžná lhůta je do konce měsíce ledna, tudíž do 31.1.2019.

Celý článek

Jaký byl rok 2018 z pohledu realitního makléře

První půlrok se nesl ve znamení pokračujícího zvyšování cen nemovitostí. Pokud jste chtěli dobře a rychle prodat, toto byl ten nejlepší čas.

Celý článek

Daň z nemovitosti

Pozor, nezapomněli jste na daň z nemovitých věcí?

Je půlka ledna roku 2019 a je na čase si připomenout, že ti, kteří minulý rok koupili nemovitost, musí na finanční úřad a do konce ledna podat daňové přiznání k této dani, běžně označované jako daň z nemovitostí (starší název).

 

Celý článek