Články

Profesionální prezentace nemovitostí pomocí virtuálního foto stagingu

Při prodeji nemovitostí je důležité ukázat váš byt nebo dům v tom nejlepším světle. Když prodáváme pěknou a vybavenou nemovitost, jde to rozhodně líp, než když se prodává vyklizená a prázdná. Prázdné místnosti totiž zkreslují. A hodně..

 

Celý článek

FOTOREALISTICKÉ VIZUALIZACE PŘI PRODEJI NEMOVITOSTÍ – NÁSTROJ PROFESIONÁLNÍHO REALITNÍHO MAKLÉŘE

Co když je nemovitost určená k rekonstrukci? Když je byt nebo dům v původním stavu, tak pro lepší představu možného budoucího stavu používáme fotorealistické vizualizace, které představují další způsob, jak kupujícím ukázat skrytý potenciál nemovitosti a tak zvýšit její atraktivitu.

Celý článek

Odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení - co byste měli vědět..

Při vyřizování pozůstalosti a při dědění nemovitosti po vás notář (soudní komisař) bude mimo jiné požadovat odhad ceny nemovitosti. A od klientů dostávám různé otázky a na ty nejčastější a nejpodstatnější vám odpovím..

Celý článek

UPOZORNĚNÍ - ZE ZÁMĚRU SEŠLO - konec přístupu do Nahlížení do KN pro nepřihlášené uživatele

UPOZORNĚNÍ: 

Po tlaku obyvatel a převděpodobném porušení zákona z tohoto záměru sešlo. Nahlížení do KN tedy můžete nadále používat.

Celý článek

KUPUJETE NEMOVITOST? – CO UDĚLAT DŘÍV? NAJÍT NEMOVITOST NEBO VYŘÍDIT HYPOTÉKU?

Bydlíte v nájmu, u rodičů anebo se potřebujete přestěhovat do většího a rozhodli jste se koupit si vlastní vysněné bydlení a říkáte si, že s financováním nebude problém, protože stabilně vyděláváte?

Celý článek

Pozor! Nezapomněli jste na daň z nemovitosti?

Je půlka ledna roku 2021 a je na čase si připomenout, že ti, kteří minulý rok koupili nemovitost, musí na finanční úřad a do konce ledna podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcíi, běžně označované jako daň z nemovitostí (starší název). Lhůta pro podání daňového přiznání je do konce...

Celý článek

Vývoj realitního trhu v Brně v číslech 2020

Rok 2020 si asi zapamatujeme všichni. Od března nás všechny omezují opatření vlády kvůli, no, víme kvůli čemu. Zavírají se některé obchody a provozovny, za nedlouho se vše otevře v naději, že je po všem. Opak je pravdou a situace z jara se opakuje i na podzim.

A jak se všechny restrikce a omezení, strach lidí o svoji budoucnost a další faktory podepisují na realitním trhu?

Celý článek

Daň z nabytí nemovitých věcí zrušena - přehledně, co vše se mění

O projednávání zrušení daně z nabytí nemovitých věcí ve výši 4% z celkové kupní ceny slyšíme už od konce března, kdy to do médií prohlásila ministryně financí.

Poslanci 15.9.2020 definitivně potvrdili zrušení daně a 18.9.2020 zákon podepsal prezident ČR. Co vše se mění a koho se to týká?

Celý článek

Přechod dluhů vůči správci na nového majitele

Novela NOZ účinná od 1.7.2020 mimo jiné jasně říká, že při převodu vlastnického práva k bytové jednotce přechází dluhy spolu s bytovou jednotkou na nového majitele. A to za podmínky, že..

Celý článek

Jak (ne)spolupracují realitní makléři?

Slyšeli jste pojem spolupráce realitních makléřů? Co to vlastně znamená a proč byste se měli svého makléře zeptat, jestli spolupracuje s ostatními makléři?

Celý článek