Články

Daň z nemovitosti - nezapomeňte podat daňové přiznání

Je před koncem ledna roku 2023 a je na čase si připomenout, že ti, kteří minulý rok koupili nebo jinak nabyli nemovitost, musí na finanční úřad a do konce ledna podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí, běžně označované jako daň z nemovitostí (starší název). Lhůta pro podání daňového přiznání je do konce...

Celý článek

Rady a tipy při prodeji nemovitosti - 1. díl: správné nastavení prodejní ceny

Dnes je v případě prodeje více jak kdy dříve velmi důležité nastavení správné prodejní ceny a celé prodejní strategie. Protože se nemusí nevyplatit dlouho vyčkávat na zájemce/kupujícího za příliš vysokou prodejní cenu. Proč?

Celý článek

Proč je v inzerátu u prodeje nemovitosti cena na dotaz v RK?

Jako makléře mě udivuje, že u některých nabídek na prodej nemovitostí se setkávám s informací v podobném smyslu jako je: cena na vyžádání v RK, info o ceně v RK atp. A neudivuje to jen mě, ale i zájemce o koupi.

Proč někdo vůbec nabízí nemovitost bez uvedení kupní/prodejní ceny? Pojďme se na to podívat...

Celý článek

Jak se změní podmínky u hypoték od 1.4.2022?

Od 1.4.2022 se mění podmínky u hypoték. Věděli jste, že o hypoteční úvěr mohou požádat až 4 žadatelé z 2 různých domácností?
Sice všude slyšíme, že bydlení pro mladé je a bude nedostupné, ale je to opravdu tak?
Spíš si myslím, že ...

Celý článek

Realitní trh v Brně a jeho vývoj 2022

Je tomu téměř rok a půl, kdy jsem naposledy hodnotil vývoj realitního trhu v Brně a okolí. Určitě se shodneme, že nikdo z nás se stoprocentní jistotou vývoj jako takový předpovědět nemůže, ale..

Celý článek

Jak na daň z nemovitých věcí?

Je půlka ledna roku 2022 a je na čase si připomenout, že ti, kteří minulý rok koupili nemovitost, musí na finanční úřad a do konce ledna podat daňové přiznání k této dani, běžně označované jako daň z nemovitostí (starší název). Lhůta pro podání daňového přiznání je...

Celý článek

Profesionální prezentace nemovitostí pomocí virtuálního foto stagingu

Při prodeji nemovitostí je důležité ukázat váš byt nebo dům v tom nejlepším světle. Když prodáváme pěknou a vybavenou nemovitost, jde to rozhodně líp, než když se prodává vyklizená a prázdná. Prázdné místnosti totiž zkreslují. A hodně..

 

Celý článek

FOTOREALISTICKÉ VIZUALIZACE PŘI PRODEJI NEMOVITOSTÍ – NÁSTROJ PROFESIONÁLNÍHO REALITNÍHO MAKLÉŘE

Co když je nemovitost určená k rekonstrukci? Když je byt nebo dům v původním stavu, tak pro lepší představu možného budoucího stavu používáme fotorealistické vizualizace, které představují další způsob, jak kupujícím ukázat skrytý potenciál nemovitosti a tak zvýšit její atraktivitu.

Celý článek

Odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení - co byste měli vědět..

Při vyřizování pozůstalosti a při dědění nemovitosti po vás notář (soudní komisař) bude mimo jiné požadovat odhad ceny nemovitosti. A od klientů dostávám různé otázky a na ty nejčastější a nejpodstatnější vám odpovím..

Celý článek

UPOZORNĚNÍ - ZE ZÁMĚRU SEŠLO - konec přístupu do Nahlížení do KN pro nepřihlášené uživatele

UPOZORNĚNÍ: 

Po tlaku obyvatel a převděpodobném porušení zákona z tohoto záměru sešlo. Nahlížení do KN tedy můžete nadále používat.

Celý článek