Články

Odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení - co byste měli vědět..

Při vyřizování pozůstalosti a při dědění nemovitosti po vás notář (soudní komisař) bude mimo jiné požadovat odhad ceny nemovitosti. A od klientů dostávám různé otázky a na ty nejčastější a nejpodstatnější vám odpovím..

Celý článek

UPOZORNĚNÍ - ZE ZÁMĚRU SEŠLO - konec přístupu do Nahlížení do KN pro nepřihlášené uživatele

UPOZORNĚNÍ: 

Po tlaku obyvatel a převděpodobném porušení zákona z tohoto záměru sešlo. Nahlížení do KN tedy můžete nadále používat.

Celý článek

KUPUJETE NEMOVITOST? – CO UDĚLAT DŘÍV? NAJÍT NEMOVITOST NEBO VYŘÍDIT HYPOTÉKU?

Bydlíte v nájmu, u rodičů anebo se potřebujete přestěhovat do většího a rozhodli jste se koupit si vlastní vysněné bydlení a říkáte si, že s financováním nebude problém, protože stabilně vyděláváte?

Celý článek

Pozor! Nezapomněli jste na daň z nemovitosti?

Je půlka ledna roku 2021 a je na čase si připomenout, že ti, kteří minulý rok koupili nemovitost, musí na finanční úřad a do konce ledna podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcíi, běžně označované jako daň z nemovitostí (starší název). Lhůta pro podání daňového přiznání je do konce...

Celý článek

Vývoj realitního trhu v Brně v číslech 2020

Rok 2020 si asi zapamatujeme všichni. Od března nás všechny omezují opatření vlády kvůli, no, víme kvůli čemu. Zavírají se některé obchody a provozovny, za nedlouho se vše otevře v naději, že je po všem. Opak je pravdou a situace z jara se opakuje i na podzim.

A jak se všechny restrikce a omezení, strach lidí o svoji budoucnost a další faktory podepisují na realitním trhu?

Celý článek

Daň z nabytí nemovitých věcí zrušena - přehledně, co vše se mění

O projednávání zrušení daně z nabytí nemovitých věcí ve výši 4% z celkové kupní ceny slyšíme už od konce března, kdy to do médií prohlásila ministryně financí.

Poslanci 15.9.2020 definitivně potvrdili zrušení daně a 18.9.2020 zákon podepsal prezident ČR. Co vše se mění a koho se to týká?

Celý článek

Přechod dluhů vůči správci na nového majitele

Novela NOZ účinná od 1.7.2020 mimo jiné jasně říká, že při převodu vlastnického práva k bytové jednotce přechází dluhy spolu s bytovou jednotkou na nového majitele. A to za podmínky, že..

Celý článek

Jak (ne)spolupracují realitní makléři?

Slyšeli jste pojem spolupráce realitních makléřů? Co to vlastně znamená a proč byste se měli svého makléře zeptat, jestli spolupracuje s ostatními makléři?

Celý článek

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY (PENB) – ZMĚNY 2020

Průkaz energetické náročnosti budovy, tzv. PENB, je nutné mít vyhotoven při prodeji nebo pronájmu rodinného domu, bytu atp. Někdy je milně uváděno, že jej můžete nahradit vyúčtováním energií za..

Celý článek

Zrušení předkupního práva 1.7.2020

Koho se týká zrušení předkupního práva, které vejde v účinnost 1. července 2020? 

Celý článek