Články

Úschova kupní ceny

Prodej nemovitostí se zpravidla skládá ze 2 fází. První fáze je o přípravě nemovitosti na prodej, správném určení prodejní ceny a hlavně musíme najít kupce.
2. fáze je o bezproblémovém převedení nemovitosti na nového vlastníka, přepisu energií, daňových přiznání atd.
A dnes se budu zabývat druhou fází, tj. bezpečném převodu nemovitosti na...

Celý článek

Pozor, nezapomněli jste na daň z nemovitých věcí?

Je půlka ledna roku 2020 a je na čase si připomenout, že ti, kteří minulý rok koupili nemovitost, musí na finanční úřad a do konce ledna podat daňové přiznání k této dani, běžně označované jako daň z nemovitostí (starší název). Lhůta pro podání daňového přiznání je...

Celý článek

Realitní zákon - regulace, která zkvalitní realitní služby v ČR..?

Zákon o realitním zprostředkování, tzv. realitní zákon je hojně diskutovaným tématem na realitním trhu již několik let. Proč tomu tak je? Česká republika je jedna z mála zemí, kde realitního zprostředkovatele, realitního makléře může dělat kdokoli, kdo..

Celý článek

Energetický štítek budovy (PENB)

Energetický štítek budovy, respektive Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), musí prodávající předat budoucímu majiteli nejpozději v den podpisu Kupní smlouvy. Energetický štítek (PENB) slouží k vyhodnocení energetické náročnosti budovy - kvantifikuje veškeré...

Celý článek

Jak zjistit vlastnictví domu nebo pozemku?

Potřebujete si zjistit základní informace o nemovitosti, o domě nebo pozemku. Asi znáte web Katastru nemovitostí, kde si tyto základní údaje zjistíte, a to .....

Celý článek

Kde si vzít hypotéku?

V Česku je více než 10 bankovních a jiných institucí, které vám poskytnou nejlepší hypotéku, nejlepší úroky a samozřejmě za nejlepších podmínek.
 
A ještě si řeknete: „U této banky mám účet a další produkty, jsem jejich dlouholetým klientem, tak mi dají ty nejlepší podmínky.“ Ale je to opravdu tak?

Celý článek

Pronájem bytu – jak vybrat dobrého nájemníka?

Při pronájmu bytu ve větších městech dnes není problém nájemníky sehnat. Ale pozor, s pronajímáním bytů, respektive s nájemníky můžete mít problém, když výběr podceníte a nájemníky si důkladně neprověříte.
Před tím, než se rozhodnete svůj byt pronajmout, tak je důležité si ujasnit, komu a na jak dlouho byt pronajmete.

 

Celý článek

Průměrný realitní makléř vs. profesionál?

Rozhodli jste se prodat nemovitost a přemýšlíte, že si najdete schopného realitního makléře? Ale jak ho poznáte? Záleží na tom, jestli pracuje v největší realitní kanceláři v ČR? Nebo jestli jeho realitní kancelář prodává nejvíc realit na světě?

Celý článek

Na co si dát pozor při koupi stavebního pozemku?

Kupujete pozemek, kde si chcete postavit rodinný dům? Není stavební pozemek jako stavební pozemek. Než se rozhodnete pro koupi pozemku, měli byste si o něm zjistit vše podstatné, aby se Vám stavba domu neprodražila nebo abyste nekoupili pozemek, na kterém si nepostavíte takový dům, jaký jste si vysnili. Na co si tedy dát pozor?

Celý článek

Jak na hypotéku?

Bydlíte v nájmu nebo u rodičů a rozhodli jste se koupit si vlastní bydlení, byt, dům nebo stavební pozemek a říkáte si, že s hypotékou nebude problém, protože stabilně vyděláváte?

Celý článek